kol

Kierownik serwisu, niekiedy nie musi być specjalistą od naprawiania sprzętu. Najważniejsze jest to, żeby umiał sobie radzić z kontaktami z ludźmi, z którymi pracuje. Powinien więc rozwijać swoje kompetencje w obszarze zarządzania ludźmi. Jedną z zagadek, które musi rozwiązać, jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy jego rolą jest zostanie wspierającym mentorem, czy raczej wymagającym i ostrym szefem.

Które podejście bardziej sprawdzi się w nowoczesnym serwisie?

Kierownik serwisu musi zdawać sobie sprawę z tego, że dzisiejsze zmienne środowisko wymaga od niego umiejętności dostosowania się do sytuacji. Konieczne jest obserwowanie zespołu oraz bieżąca analiza, jakie są jego aktualne potrzeby. W serwisie często zmieniają się pracownicy, więc rolą kierownika jest bardziej indywidualne podejście do każdego z nich. Kierownik musi rozumieć fazy budowania się zespołu i to do nich dopasowywać swoje podejście. W momentach kryzysowych musi umieć z jednej strony być wspierający, ale z drugiej nie może obniżać standardów jakościowych i skutecznie motywować do działania.

Kierownik serwisu musi zrozumieć, że jego rolą jest scalanie zespołu oraz tworzenie pozytywnej atmosfery pracy. Minęły już czasy, w których można było zarządzać dyrektywnie. Współcześni pracownicy wymagają dużo więcej swobody i niechętnie zgadzają się na narzucanie im stylu pracy. To powoduje, że kierownik ze starymi zasadami i tak zwaną twardą ręką, może nie sprawdzić się w nowoczesnym serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *